با توجه به توسعه و تنوع در سبد غذایی شهروندان و اهمیت غذای سالم،مقوی و با هدف جلوگیری از مصارف مواد پروتئینی زیان آورو نیز ارزآوری در صادرات محصولات غذایی و کشاورزی استراتژیک ، شرکت کشت و صنعت متین پارس رویش تاسیس گردید .
و در این راستا مهمترین اهداف تاسیس و حوزه عملکرد این شرکت در فصل های ذیل دیده می شود:

الف. مواد غذایی سالم:

  1. تولید شترمرغ پرواری برای تامین چرخه غذایی سالم
  2. چرخه تولید مستقیم از طریق دستگاه های مکانیزه و مدرن موجود در فارم(تولید بی واسطه)
  3. ایجاد و اصلاح شبکه توزیع هوشمند جهت قرارگیری به موقع محصولات در سبد مصرف
  4. فرایند اصلاخ نژادی مولد ها
  5. بهینه سازی روند تولید
  6. تولید جوجه و فروش مستقیم
  7. تولید وتامین و فروش خوراک


ب.  کشاورزی و باغات

  1. پرورش گیاهان دارویی و گلخانه ای
  2. تاسیس و گسترش باغات و غرس اشجار و نمونه های  اصلاح شده باغی و گیاهی

این شرکت یکی از شرکت های مهم گروه بازرگانی (هلدینگ M.P.S) ایران است. که برابر اساسنامه و شرح وظائف و مصوبات کمیته سرمایه گذاری M.P.S و تایید نهایی هیات مدیره M.P.S در حوزه ی مواد غذایی و صنایع کشاورزی ،تبدیلی و بسته بندی فعالیت خواهد نمود.این شرکت دارای علامت تجاری مستقل و ثبت شده است که بر روی محصولات آن درج می گردد.
شرکت کشت و صنعت متین پارس رویش دارای شعبه اصلی در 120 کیلومتری تهران است و فارم و مزارع و باغات آن در فاز اول در زمینی به مساحت 20 هکتار اجرایی گردیده است .از اهداف مهم این شرکت در بخش تولید و پرورش شترمرغ،ارتقاء تولید و به تناسب آن زیرساختهای تولید شترمرغ پروار(گوشتی) طی سالهای نخست به 2000 قطعه پرواری در سال و به همان تناسب افزایش مولد خواهد بود.
هدف مهم M.P.S  و سایر شرکاء در سرمایه گذاری ،تاسیس و تجهیز این شرکت،فعالیت اقتصادی هدفمند، ورود و تعالی بخشی در صنایع غذایی کشور و عینیت بخشیدن به توانمندی بخش خصوصی در ورود به فعالیت های تولیدی مهم است .از دیگر اهداف مهم این شرکت در فاز دوم ، تاسیس فارم پرورش بوقلمون و گیاهان دارویی می باشد.
شعار اصلی و محوری این شرکت "از مزرعه تا سفره"است که با تکیه بر سند راهبردی ،که ارکان ارتقای تولیدوکیفیت را تبیین نموده،بدان دست خواهیم یافت انشاءالله.